Szkoła Podstawowa im. Olimpijczyków Polskich w Kramsku

Potrzeby Rodziców

Najczęściej zadawane przez rodziców pytania.

• Co dzieje się w chwili, gdy pojawią się trudności w nauce. Czy szkoła pomoże mojemu dziecku je pokonać?

Dzieci są na bieżąco diagnozowane przez nauczycieli i psychologów. W momencie pojawienia się trudności organizowane są dla nich zajęcia wyrównawcze i korekcyjno-kompensacyjne. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami i ukierunkowujemy również ich pracę z dzieckiem w domu, po to, aby jak najszybciej uporało się z trudnościami.

• Zależy mi, aby dziecko lubiło chodzić do szkoły. Jak szkoła rozbudza w dziecku chęć przebywania w niej?

Pobyt w naszej szkole to dla dzieci niezwykła przygoda. Różnorodność zajęć, ciekawy program nauczania, miła i ciepła atmosfera, sprawia, że dzieci chcą przebywać w naszej szkole jak najdłużej.

• Czy moje dziecko nie będzie się w szkole nudzić?

Szkoła dysponuje tak bogatą ofertą zajęć dodatkowych, że na nudę po prostu nie ma czasu.

• Dużo pracuję. Czy dziecko będzie miało okazje uczestniczyć w ciekawych zajęciach w godzinach popołudniowych? W jakich godzinach szkoła zapewnia opiekę dziecku?

Opieka nad dziećmi, w formie zajęć świetlicowych odbywa się w naszej szkole do godziny 15.30. Rodzice mogą mieć pewność, ze dziecko w tym czasie nie będzie się nudzić i znajdzie czas nawet na odrobienie lekcji.

• Czy szkoła zagwarantuje bezpieczeństwo mojemu dziecku podczas pobytu w szkole?

Nasza szkoła jest niewielka i kameralna, wszyscy tu się znają.

• Nie wiem jakie zdolności przejawia dziecko. Czy szkoła pomoże mojemu dziecku odkryć swoje mocne strony, swoje talenty?

Szkoła oferuje bogata gamę zajęć pozalekcyjnych, dzięki którym każde dziecko jest w stanie odkryć swoje pasje i zainteresowania.

• Zależy mi, aby moje dziecko było kreatywne i potrafiło współpracować z innymi ludźmi. Jak szkoła uczy dzieci współpracy?

Dzieci uczestniczą w warsztatach pedagogicznych ukierunkowanych na rozwój kreatywności i umiejętności współpracy. Uczenie budowania pozytywnych relacji społecznych jest ważnym punktem realizowanym przez każdego wychowawcę w klasie.

• Mam nadzieję, że nauczyciele pracujący w tej szkole to prawdziwi profesjonaliści. Kim są nauczyciele i jakie są ich doświadczenia edukacyjne?

Dyrekcja szkoły kładzie duży nacisk na jakość nauczania i kompetencje kadry pedagogicznej.