Jesteś tu: » Strona startowa » Przydatne linki » Dla rodziców

Republika dzieci

Cukrzyca

Rzecznik Praw Dziecka

Strona biura Rzecznika Praw Dziecka. Na stronie znajdziesz informacje jakimi sprawami zajmuje się Rzecznik, sprawozdania z jego działania, poznasz prawa dziecka i akty prawne z nimi związane. Zapoznasz się również z listą instytucji i programów międzynarodowych zajmujących się prawami dziecka.

Ministerstwo Edukcji Narod

KidProtect

Strona Fundacji KidProtect działającej na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie.

Dziecko w sieci

Wszystko na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie, zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Fundacja Dzieci Niczyje

Serwis Fundacji Dzieci Niczyje, zajmującą się szeroko rozumianą pomocą dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom.

Maluchy

Portal dla osób oczekujących potomstwa oraz rodziców dzieci w wieku 0-7 lat

Republika Dzieci

Problemy i niepokoje. Dziecko w kulturze.

Smyki.pl

W serwisie smyki rodzice mogą zakładać swoje blogi i dzielić się radościami, smutkami i wspomnieniami na forum internetowym.

BEREK!

Strona zawierająca zabawy i zajęcia dla dzieci, które wspierają wszechstronnie rozwój najmłodszych.

Wychowanie.pl

Portal edkacyjny dla nauczycieli wychowania do życia w rodzinie, wychowawców, pedagogów, rodziców. Sporo informacji, prezentacji pomocnych publikacji oraz dyskusje na forum. Autorskie scenariusze i konspekty nauczycieli.

Dyżurnet.pl

Serwis, w którym możesz zgłaszać przestępstwa i podejrzenia o przestępstwa Internetowe. Serwis przekazuje informacje o przestępstwach odpowiednim służbom. Hotline powstał w ramach ogólnoeuropejskiego programu "Safer Internet Action Plan" Komisji Europejskiej, która wspiera organizację narodowych punktów kontaktowych ds. zwalczania nielegalnych treści w Internecie.

ADHD.org

Portal poświęcony zespołowi nadpobudliwości psycho-ruchowej ADHD. Co to jest ADHD, jak je rozpoznać, praca z dzieckiem nadpobudliwym, sposoby terapii, leki, zjazdy i spotkania oraz inne porady na temat ADHD.

GEN

Wortal Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Zaburzeniami Genetycznymi. Znajdziesz tutaj informacje na na temat różnych zaburzeń genetycznych dzieci. Ze strony można ściągnąć comiesięczne informatory o bieżącej działalności europejskich organizacji działających na rzecz rzadkich zespołów genetycznych.

Dlaczego

Serwis dla rodziców po stracie Dziecka oraz dla rodziców dzieci ciężko chorych, i niepełnosprawnych. Witryna należy do Organizacji Dlaczego, zarejestrowanej jako Koło przy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci.

Przedszkolak.pl

Portal nauczycieli i rodziców w wieku przedszkolnym. Zbiór wiedzy dla nauczycieli i rodziców na temat wychowania dziecka w wieku przedszkolnym. Charakterystyka wieku przedszkolnego. Dzieci w wieku przedszkolnym, inteligencja dziecka , dziecko i jego potrzeby. Na stronie takżę baza przedszkoli, forum dyskusyjne.

Bliźniaki.net

Strona rodziców i dla rodziców bliźniąt - rady i porady. Jak przeżyć z bliźniakami, pamiętniki pisane przez rodziców, ciekawostki, czat, Internetowy Klub Bliźniaka, sklepik, baza przedszkoli.

Zabawy Fundamentalne

Zabawy fundaMentalne" to program wspomagania rozwoju dzieci w wieku od 0 do 6 lat. Adresowany jest do rodziców i opiekunów, którzy chcą współpracować z dzieckiem w celu osiągnięcia jego harmonijnego i wszechstronnego rozwoju. Zabawy dla dzieci, pomoce dydaktyczne.

Halo, Urwisy! - Twoje miejsce w sieci

Katolicki portal dla dzieci. Informacje, katechezy, puzzle i zabawy, galeria rysunków dzieci. Przez stronę można przesłać pytanie do księdza.